Tevdak Liseleri 1.Kültür Şenliği

'Benim Şehrim' Konulu Deneme ve Şiirleri


Türkiye'nin En Büyük Lise Festivali

KALfest’11


Kadıköy Anadolu Lisesi 3.Eğitim ve Kariyer Günleri

“Geleceğinizi Planlamak İçin Doğru Seçim”


19 Aralık 2010 tarihli ve 27790 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik

Milli eğitim Bakanlığına Bağlı Fen Liseler>

 
Tevdak Liseleri II. Kültür ŞenliğiTEVDAK, İstanbul’daki Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Vefa Lisesi, Pertevniyal Lisesi, Haydarpaşa Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Nişantaşı Anadolu Lisesi, Beyoğlu Anadolu Lisesi ve eyüp Anadolu lisesi ile, Ankara Atatürk Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi, Edirne Lisesi, Erzurum Lisesi ve Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi gibi tarihi okulların oluşturduğu eğitim vakıflarının kurduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Bir kısmı Cumhuriyetten önce kurulmuş, cumhuriyetle birlikte, cumhuriyete sahip çıkmış ve cumhuriyeti yaşatacak, ileri hedeflere taşıyacak Atatürkçü, çağdaş, milli duyguları ön planda tutan kadroları yetiştiren bu okullarımızın 21.yüzyılda da bu yöndeki çalışmalarına destek olma amacına hizmet eden TEVDAK, bünyesindeki tarihi okulların kültürel çalışmalarını paylaşmak amacıyla TEVDAK LİSELERİ II.KÜLTÜR ŞENLİĞİ düzenlemiştir. 23 Mayıs 2011 tarihinde başlayan şenlik, 1 Haziran 2011 tarihinde sona ermiştir.


II.KÜLTÜR ŞENLİĞİ AÇILIŞ KONSERİ:

23 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Lisesi’nde açılış töreni ve konseri vardı. Bu konserde okulların hazırladığı orkestralar sahne aldılar. Katılan bütün okulların orkestraları, profesyonel orkestralardan aşağı değildi. Yaptıkları yorumlar çok üst düzeyde olup izleyenleri büyüledi.
Konserde ilk sırada müzik öğretmeni Klaus Langrock yönetimindeki İstanbul Lisesi Klasik Müzik Orkestrası çıktı. İkinci sırada müzik öğretmeni Ümmühan Duran yönetimindeki Kadıköy Anadolu Lisesi Klasik Müzik Orkestrası çıktı. Bu gurupta Sinan Usta, Ayşe Uzuner, Yağmur Ortaç, Eda Karaosmanoğlu, Deniz Güvendi, Nisan Eren bulundu. Üçüncü sırada müzik öğretmeni Işılar Tangut yönetiminde Kabataş Erkek Lisesi Orkestrası çıktı. Dördüncü sırada müzik öğretmeni Ümmühan Duran yönetimindeki Kadıköy Anadolu Lisesi Rock Müzik Orkestrası çıktı. Bu gurupta Bas Gitar: Irmak Bektaş, Bateri: Sinan Ansen, Solist:Ozan Taşdemir, Gitar: Ercan Usta, Piyano: Sinan Usta görev yaptı. Beşinci sırada müzik öğretmeni İlahi Türk Yönetimindeki Beyoğlu Anadolu Lisesi Orkestrası çıktı. Altıncı sırada müzik öğretmeni Hakan Tekbaş yönetimindeki Pertevniyal Lisesi Orkestrası çıktı. Yedinci sırada Galatasaray Lisesi Orkestrası çıktı. Sekizinci son sırada ise İstanbul Lisesi Pop Orkestrası çıktı. 25 Mayıs 2011 tarihinde Kabataş Erkek Lisesi’nde resim ve fotoğraf sergisinin açılışı,26 Mayıs 2011 tarihinde Galatasaray Lisesi’nde Şiir dinletisi ve 1 Haziran 2011 tarihinde de İstanbul Lisesi’nde Vefa Lisesi Tiyatro Topluluğu gösterisi etkinlikleriyle tamamlandı. Ayrıca TEVDAK Liseleri arasında kompozisyon ve şiir dalında birer yarışma programı düzenlenmiştir. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilerin şiirleri ve kompozisyonları daha sonra kitap halinde yayınlanacaktır. Şiirlerin konuları serbest olup, kompozisyonun konusu ise “Sosyal Sorumluluk ve Gençlik” tir.

 

 


                         
 
Tevdak Başkanı
Erol Demirdöven 
İstanbul Lisesi Müdürü
Dr. Sakin Öner 
Galatasaray Lisesi Müdürü
Meral Mercan
 


  

TEVDAK LİSELERİ EĞİTİM DERNEĞİ
Kabataş Eğitim Vakfı – Sabancı Kültür Sitesi Çırağan Cad. No: 40 34349 Ortaköy-İSTANBUL
Tel: 0212 259 91 33 Fax: 0212 227 91 54 Web: www.tevdak.org.tr E-posta: bilgi@tevdak.org.tr